✨Uroczyste wręczenie nagrody laureatce VI konkursu plastycznego „Poszukiwacze wiosny”✨
![]()
26 maja w Przedszkolu nr 2 w Pińczowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie! ![]()
![]()
Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym wręczeniu nagrody dla naszej laureatki – Julii K. z grupy „Jagódki”, która została wyróżniona w konkursie „Poszukiwacze Wiosny”, organizowanym przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe. ![]()
Z tej okazji dzieci z grupy „Jagódki” przygotowały piękny występ artystyczny poświęcony ekologii, wiośnie oraz otaczającej nas przyrodzie. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty, przypominając wszystkim, jak ważna jest troska o naturę. ![]()
![]()
![]()
Następnie przedstawicielki Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych wraz z wyjątkowym „Skrzatem Parkowym” wręczyły naszej laureatce nagrodę. Wszystkie Jagódki otrzymały pamiątkowe medale, natomiast nasze przedszkole zostało obdarowane kolorową chustą animacyjną oraz krzewami miododajnymi jako podziękowanie za działania na rzecz przyrody. ![]()
![]()
Serdeczne podziękowania oraz słowa uznania złożyła również Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pani Beata Kita, podkreślając znaczenie edukacji ekologicznej oraz zaangażowania dzieci w dbanie o środowisko naturalne. ![]()
W ramach podziękowania dzieci przygotowały rozsady ziół z przedszkolnego ogródka, które zostały zapakowane w ekologiczne papierowe torby. Był to piękny gest pokazujący, jak ważna jest troska o środowisko już od najmłodszych lat. ![]()
![]()
Po części oficjalnej wszyscy wspólnie udaliśmy się na plac przedszkolny, aby posadzić otrzymane krzewy. Radości dzieci nie było końca! ![]()
![]()
To był dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i pięknych chwil spędzonych blisko natury. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, nagrody oraz inspirację do dalszego dbania o nasze środowisko! ![]()


