PTASIA STOŁÓWKA

W okresie zimowym bardzo trudno ptakom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z Przedszkola nr 2 postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Dzięki firmie FMK przedszkolaki mogą dokarmiać skrzydlatych przyjaciół w nowym, przepięknym karmniku.

Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Wiedzą, że lepszy już jest głód niż zepsute jedzenie, albo odpadki z obiadu!

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Kontakt ze zwierzętami uczy pomagać, rozwija empatię i troskę o dobro innych.

Jeszcze raz dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Technicznych i Handlu FMK za podarowanie karmnika.