„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”Zajęcia kulinarne

W celu promowania zasad wspólnego żywienia i stylu życia dzieci z grupy „Motylki ”postanowiły wykonać pyszną sałatkę owocową pełną witamin.  Przyniosły  więc różne świeże owoce. Wszyscy mieli soczyste minki na ich widok ,dlatego też szybko założyli fartuszki i ochoczo zabrali się do pracy. Każdy dostał talerzyk i nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową , przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie wszystkim smakowała. Dzieci uwielbiają tego typu zajęcia. Dzięki zajęciom kulinarnym nabywają one umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną . Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.                              Było pysznie, kolorowo i zdrowo!