„Hokus-pokus, czary-mary,niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj , to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc ,by  wspólnie się pobawić, powróżyć. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami,  przelewania wosku przez dziurkę od klucza , z którego kształtu staraliśmy się  odczytać, co jest komu pisane. Dzięki zabawie z losowaniem karteczek dowiedzieliśmy się, kim kto zostanie jak będzie dorosły . Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.  Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.  . Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Ten magiczny dzień wróżb bardzo spodobał się dzieciom .

 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content