Dzień Pluszowego Misia z przedszkolakami z Przedszkola NR 2 w Pińczowie

W czwartek, 23 listopada, młodzież z ZSCKR w Chrobrzu oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie odwiedzili grupę SMERFY w Przedszkolu Nr 2 w Pińczowie .

Smerfy to najcudowniejsi przyjaciele każdego Misia! Wiemy o tym my i misie też to wiedzą… Rozmowa o Misiach, o ich świecie i historii powstania tych pluszowych przytulanek wciągnęła nas bez reszty. Opowieść o najbardziej znanych misiowych bohaterach zafascynowała i była dobrym momentem do poczytania wierszy i bajeczek „Budzenie misia”, „Dzień Misia”, „Idziemy na niedźwiedzia”, „Proszę mnie przytulić” uruchomiły wyobraźnię małych słuchaczy. Teatrzyk kamishibai zabrał z kolei przedszkolaków w podróż ilustrowanych opowieści i pokazał „Misiowe sposoby na nocne strachy”. Na zakończenie spotkania zaproszono dzieci do animacji, rysowania postaci misia i ulubionej zabawy ze śpiącym, starym niedźwiedziem. To był super misiowy dzień.