Bądź bezpieczny- wizyta policjantki w przedszkolu.

Dobrze wiemy, jak ważna jest profilaktyka oraz kształtowanie prawidłowych zachowań u dzieci. Dlatego regularnie spotykamy się z policjantami KPP Pińczów i rozmawiamy o bezpieczeństwie. I tak było tym razem . Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj. 112, 997. Policjantka uświadomiła przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. By uatrakcyjnić dzieciom spotkanie, przedszkolaki mogły założyć czapkę i z bliska zobaczyć kajdanki, które jak się okazało cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony dzieciaków. Pani policjantka zaprosiła przedszkolaki z wizytą do Komendy Policji, z którego to zaproszenia bardzo chętnie skorzystamy.