ABC Kultury ludowej. Spotkanie z przedstawicielkami Kultury ludowej Koła Gospodyń Wiejskich z Młodzaw „Młodzawy wczoraj i dziś”

W dniu 07.06.2022r. grupa „Muchomorki” gościła przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Młodzaw – „Młodzawy wczoraj i dziś” p. Dorotę Szymczyk i p. Annę Wites, które z wielką pasją opowiadały o tym, czym dla nich jest kultura ludowa i dlaczego jest ona taka ważna. Przedszkolaki uważnie słuchały o zwyczajach i ciekawostkach z życia dawnej wsi. Dowiedziały się jak kisiło się kapustę i jak wyglądały wiejskie „ploteczki” przy darciu pierza. ABC Kultury ludowej, czyli co przedszkolak wiedzieć powinien to kolejne działanie w ramach realizowanego przez Centrum Kultury projektu „Przystań kultury ludowej”. Podczas spotkania chętne dzieci miały możliwość obejrzenia oraz przymierzenia stroju ludowego. Było kolorowo, głośno i wesoło – tak jak barwna i radosna jest nasza kultura!

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich poprowadziły również warsztaty plastyczne. Wszystkie dzieci wykonały piękne kwiaty z krempliny, które zabrały do domu. Na zakończenie spotkania panie wspólnie z dziećmi zaśpiewały piosenkę pt. „W moim ogródeczku”, po której poczęstowały wszystkich pysznymi truskawkami.