Spacerkiem po lesie – wycieczka autokarowa do Gospodarstwa szkółkarskiego w Michałowie.

Spacerkiem po lesie – wycieczka autokarowa do Gospodarstwa szkółkarskiego w Michałowie.

Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody dnia 18.05.2022r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu do Gospodarstwa szkółkarskiego w Michałowie.

Głównym celem wizyty w lesie było wielozmysłowe poznawanie środowiska leśnego oraz dostrzeganie piękna przyrody. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Dzieci również słuchały odgłosów lasu. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka wzbogaciła wiedzę przedszkolaków. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content