Z ekologią, za pan brat! Sprzątanie najbliższej okolicy (Światowy Dzień Ziemi)

22 kwietnia dzieci z grupy Muchomorki obchodziły Światowy Dzień Ziemi.

Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję poznać pomniejszony model ziemi – globus. Przedszkolaki dowiedziały się, że ziemia obraca się wokół własnej osi, miały okazję również porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi aby była szczęśliwa (czysta). Muchomorki przypomniały sobie także zasady segregowania śmieci, dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na zakończenie Dnia Ziemi w przedszkolu dzieci sprzątały okolicę przedszkola i segregowały śmieci.

Świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat, bo to od nich zależy przyszłość naszej planety.