„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę” – Walentynki w „Muchomorkach”

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę” – Walentynki w „Muchomorkach”

Dnia 14 lutego 2022r. grupa „Muchomorków” obchodziła Dzień Świętego Walentego. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowach poświęconym walentynkowym zwyczajom , poznały historię tego święta i tradycję jego obchodzenia a także postać Świętego Walentego oraz jego zasługi względem innych. Dzieci wypowiadały się na temat przyjaźni.

Była to wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, zachęcania ich do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom.

Niewątpliwie miłym akcentem była „Poczta Walentynkowa” do której dzieci wrzucały swoje okolicznościowe prace walentynkowe tzw. „Walentynki”. Najważniejsze, że na każdej dziecięcej buzi nie zabrakło w tym dniu uśmiechu, bo przecież o to najbardziej nam chodziło.

Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek w kształcie serduszka.

Dzień walentynkowy można zaliczyć do udanego, ponieważ każde dziecko otrzymało „Walentynkę”. Był to dzień miłych wrażeń, który długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia z tego dnia znajdą Państwo w galerii.

 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content