Pszczoły – nasi mali przyjaciele – warsztaty edukacyjne.

W dniu 03.02.2022r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne „Pszczoły – nasi przyjaciele”.

Prowadził je pan pszczelarz, który opowiadał dzieciom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Przyniósł do przedszkola kombinezon ochronny oraz różne narzędzia, niezbędne w pracy pszczelarza (m.in.ule) – demonstrował, jak się ich używa i do czego one służą. Wyjaśniał dzieciom, dlaczego pszczoła to pożyteczny owad. Pszczelarz pokazywał i omawiał piękne ilustracje. Dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula, dowiedziały się o tym, że życie w ulu jest wyjątkowo zorganizowane, oraz o tym że każdy mieszkaniec ma w nim przypisane role. Bardzo ciekawym doświadczeniem było dla dzieci obserwowanie żywych pszczół w szklanym ulu, oraz szukanie wśród nich królowej. Na zakończenie radość sprawiła dzieciom możliwość zrobienia sobie własnoręcznie świeczki z wosku pszczelego, którą zabrały do domu.

Warsztaty były wyjątkowe. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały niezwykle interesujących opowieści o życiu pszczół. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie dzieci z pszczelarzem.

Zdjęcia ze spotkania znajdują się w galerii.

 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content