BARBÓRKA, CZYLI SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM.

Dnia 6 grudnia w grupie najmłodszych przedszkolaków- Pszczółek odbyło się  spotkanie z górnikiem. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną  pracę w kopalni zaprosiliśmy do przedszkola tatę naszych bliźniaków Olusia i Tymusia- pana Piotra pracownika SAINT- GOBAIN Fabryki Rigips Stawiany. Nasz gość ubrany był   w piękny mundur galowy, a na jego czapce, która poprawnie nazywa się  czako lśnił biały pióropusz. Opowiedział dzieciom o codziennej pracy górnika. Dzieci dowiedziały się ,że oprócz kopalni węgla w Polsce są również kopalnie soli i gipsu.

Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie mówiąc głośno wierszyk pt „ W kopani”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Piotrowi za wizytę.

 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content