Górnik w przedszkolu.

Dnia 6 grudnia w grupie Muchomorków odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia w galowym stroju, na spotkanie z dziećmi przybył tata młodszych kolegów Olusia i Tymusia, Pan Piotr pracownik SAINT-GOBAIN Fabryki Rigips Stawiany.

Nasz gość wprawił w wielkie zdumienie nasze przedszkolaki, które na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. W trakcie spotkania dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść o ciężkiej pracy górnika, zadawały pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego no i oczywiście stroju. Duże zainteresowanie wśród dzieci budziła czapka z pięknym pióropuszem. Zawód górnika cieszy się wielkim uznaniem zwłaszcza wśród chłopców, dlatego Muchomorki wraz z wychowawczynią, zaprosiły gościa na spotkanie w kolejnych latach.

Doceniając wysiłek i trud tej ciężkiej lecz bardzo niebezpiecznej pracy 4 i 5 latki wyrecytowały piękny wiersz pt. „Górnik”.

Z OKAZJI ŚWIĘTA BARBÓRKI PANU PIOTROWI I WSZYSTKIM GÓRNIKOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!