Muchomorki bawią się „w przedszkole”.

Zabawa jest bardzo ważną aktywnością w rozwoju dziecka. Podejmując różne formy zabawy, dziecko dostarcza sobie przyjemności płynących z ich wykonania, a tym samym udoskonala umiejętności motoryczne, emocjonalno-społeczne oraz językowe. Tak jest w przypadku zabaw tematycznych, czyli zabawy w dom, lekarza, sklep czy w przedszkole. Zabawy tematyczne to dla dziecka intuicyjna nauka życia w społeczeństwie. Zabawa w przedszkole to jedna z ulubionych zabaw Muchomorków. Wynika to z wnikliwej obserwacji świata dorosłych i wielkiej chęci ich naśladowania. W związku z omawianą tematyką : Kto może być nauczycielem? i zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej dzieci odgrywały rolę nauczyciela i przedszkolaków, bawiły się w przedszkole. Ewaluacją podjętych działań było udzielenie odpowiedzi na pytanie: Czy praca nauczyciela jest łatwa? Muchomorki odpowiedziały NIE. Zapytane : Dlaczego? , odpowiedziały : Bo dzieci nie słuchają. Niech ta piosenka będzie nagrodą dla dziewczynek za trud włożony w odgrywanie roli przedszkolanki, z którą zresztą świetnie sobie poradziły.

https://youtu.be/dbuYyJMpzUM
 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content