Spotkanie z policjantem w Muchomorkach.

29 września nasze przedszkole odwiedził miły gość – Pani policjantka starszy sierżant Barbara Tarka z KPP w Pińczowie. Pani policjantka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwalała znajomość niektórych znaków drogowych oraz po krótce przedstawiła specyfikę pracy policjanta. Nasze Muchomorki były bardzo aktywne i zasypywały swojego gościa pytaniami. Największą atrakcją jednak były upominki przyniesione przez panią Basię – opaski odblaskowe i samochód policyjny, który zaparkował na na placu naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wejść do niego i zobaczyć jego wnętrze. Każdy Muchomorek mógł przez chwilę poczuć się stróżem prawa. Przedszkolaki w podzięce za spotkanie wyrecytowały dla Pani Policjantki fragment wiersza W. Chotomskiej pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę”, co bardzo mile zaskoczyło naszego gościa. Na zakończenie spotkania dzieci usłyszały włączone syreny w radiowozie. Dużo emocji i wiele wspomnień dzieciom towarzyszyło jeszcze do końca dnia.

 
Gmina Pińczów

28-400 Pińczów
ul. 3. maja 10
NIP: 662 176 15 14

Przedszkole nr 2 w Pińczowie

28-400 Pińczów
ul. Armii Krajowej 9
tel. 41 357 26 31
e-mail: przedszkole2pin@o2.pl
NIP: 662 171 80 85

Zobacz nas na YouTube...
 
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone | realizacja: multiprojekt24.pl     
Skip to content