WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE.

4 i 5 latki z grupy Muchomorków wraz ze swoją wychowawczynią w ramach realizacji tygodniowej tematyki ” Jak być superbezpiecznym?” wybrały się na pobliskie skrzyżowania. Celem wycieczki było przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz obserwacja zachowania pieszych i kierowców. Muchomorki z wielką uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały poruszające się po drodze pojazdy, a przede wszystkim utrwalały zasady obowiązujące pieszych na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej. Żeby uzyskaną na zajęciach wiedzę wprowadzić w czyn przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Kierowcy też wykazali się dużą cierpliwością , ponieważ spokojnie i z uśmiechem na twarzach czekali, aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Teraz już każdy „Muchomorek” rozpoznaje znaki przejścia dla pieszych, wie jak należy zachować się na ulicy i gdzie można przechodzić na drugą stronę jezdni.